2106-ban is a legfontosabb design elemek az animációk
- Videók a YouTube-ról
- Animált gif-ek
- Egyedi intro, nyitóképsor
- Arculati videó
- Wedbesign
Nem lehet figyelmen kívül hagyni az animációk és a rövid videók terjedését, akár a YouTube videócsatornákra, akár a weboldalakra gondolunk. A mozgóképek használata, illetve készítése sokat egyszerűsödött, ugyanis akár a telefonunkkal felvett videók is pillanatokon belül kitehetők a weboldalunkra, vagy bármely közösségi oldalra. Egy-egy jó animáció sokat dob a látogatottságon, és különös figyelmet kap bármely oldalra is kerül fel. Nem minden esetben kell hosszú videókra gondolnunk, sok esetben egy néhány másodperces animált gif is elegendő, hogy a kapcsolódó tartalomra felhívja a figyelmet.
Mivel a videók kiemelt figyelmet kapnak, így a weboldalak, YouTube videócsatornák tartalmának összeállításakor is nagy figyelmet kell fordítanunk a minőségre, és a tartalomra. Nem célom hosszas fejtegetésbe kezdeni a filmek vágásáról, a felvételek készítésének trükkjeiről szabályairól, pusztán azt szeretném bemutatni, hogy milyen lehetőségeink vannak az animációk használatában.
Animációk
Első lépésként fontos, hogy az arculati elemek megjelenjenek a videókon, illetve a weboldalakon. Egy rövid, arculati elemeket tartalmazó intró vagy nyitóképsor elkészítésével egységesíthetjük a videóinkat, illetve egy-egy rövid üzenet közvetítésére is alkalmas. Sok esetben nincs is másra szükség, csak a logó 3D-s animációjára, egy-egy kulcsmondat megjelenítésére, amelyet minden videónk elejére bemásolunk.
A weblapunkon is elhelyezhetünk hasonló elemeket, amelyek kiemelt figyelmet fognak kapni. Ha mozgó képet használunk egy weboldalon, akkor minden esetben körültekintően járjunk el, mert ez jelentősen lassíthatja az oldal betöltését!
Image videók
Az arculati videók hossza általában 45-90 mp, céljuk, hogy egy reklámfilmhez hasonlóan felkeltsék az érdeklődést, bemutassanak egy témát vagy akár a céget. Egy mozifilm előzeteshez hasonlóan néhány kiragadott pillanat, rövid szövegrészek és dinamikus zene jellemzi ezeket a videókat. Terjedelmüknél fogva ezek nem alkalmasak animált gif készítéséhez, de a weboldalakra, videóként kitűnően beágyazhatóak.
A sliderek hasonló funkciót töltenek be, bár sokkal egyszerűbb lehetőségeket biztosítanak. A 3D animált slide-ok nem csak a képek megjelenítésre alkalmasak, hanem stílusosan feliratozhatóak. Bár módosításuk nem oylan egyszerű, mint a slider-eké, megéri a fáradságot, hogy a kisfilmek felkerüljenek a weblapunkra, vagy legyen egy profi arculati videónk.
Hogyan kezdjünk hozzá?
Sokszor nem áll rendelkezésre profi minőségű videó arról a témáról, amelyet szeretnénk feldolgozni az animáció során. Ezek elkészíttetése költséges, bár hasonlóan a stock-fotókhoz ezek is megvásárolhatók, és egyre többet találni jó minőségben. Először azonban vegyük a legegyszerűbb esetet, amikor csak fényképek grafikák állnak a rendelkezésünkre. Egy 3D animált slideshow kiváló alapjai, ugyanis ezeket már szépen össze lehet illeszteni, és ne csak egy PowerPoint-ban megszokott slidshowra gondoljunk. A hagyományos fényképekből 3D-ben mozgó filmet készíthetünk, akár oly módon is, mintha a felvételt drónról készítettük volna.
Természetesen mozgóképek beillesztésére is van mód, azonban a kisfilmek elkészítésekor nem kell koncentrálnunk arra, hogy az arculati elemek megjelenjenek, sokkal inkább a hangulatra a képi világra kell figyelnünk – így akár stock filmek is használhatók. Az arculati elemeket elegendő később hozzá illeszteni.